Новини

150 години от Априлската епопея (1876)

Заедно с Национално Дружество „Традиция“ – Пазарджик отбелязахме днес 150 години от Априлската епопея (1876).

Имах честта и отговорността да говоря от името на нашия Исторически клуб „ПаметЪ“ заедно с Ди Пенати.

Впечатлиха ме обаче думите на едно от момчетата от „Традиция“. След като показа различните оръжия, които бяха донесли, той каза:

Най-силното оръжие на българите през 1876 година е била вярата им – в Бог, в себе си и в това, което правят.“

Оставете отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *