150 години от Априлската епопея (1876)

Заедно с Национално Дружество „Традиция“ – Пазарджик отбелязахме днес 150 години от Априлската епопея (1876).
Имах честта и отговорността да говоря от името на нашия Исторически клуб „ПаметЪ“ заедно с Ди Пенати.
Впечатлиха ме обаче думите на едно от момчетата от „Традиция“. След като показа различните оръжия, които бяха донесли, той каза:
„Най-силното оръжие на българите през 1876 година е била вярата им – в Бог, в себе си и в това, което правят.“


