Помня и изисквам!

Една от каузите, които подкрепям и винаги ще подкрепям, е признаването на Арменския геноцид.
Вчера в Пловдив почетохме паметта на над 1,5 милиона арменци, станали жертва на геноцида в Османската империя.


Винаги, когато слушам как Ани чете своето стихотворение „На пазара в Халеб“, настръхвам, защото усещам онази буря от чувства, която идва от най-дълбоките дебри на душата ѝ, помита всичко по пътя си и сякаш крещи:
„Помним и изискваме!
Никой не е забравен!
Нищо не е забравено!“


